Inauguracyjna wygrana na wiosnę w Gaci

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:0 (2:0)
BRAMKI: Paweł Bujakiewicz 4, Michał Gałaszewski 14

Podopieczni Marcina Dymkowskiego wygrali z wyżej sklasyfikowanym Rekordem Bielsko-Biała, po bramkach Pawła Bujakiewicza oraz Michała Gałaszewskiego. W dwunastej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Dominik Wejerowski, którego strzał pewnie obronił Bartosz Kucharski. W następnej kolejce zmierzymy się w sobotę 23 marca, zagramy w Zabrze z rezerwami Górnika. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Już w 4 minucie Kacper Piórecki przerzucił piłkę w środkową strefę boiska, do Dominika Wejerowskiego, ten podał na prawe skrzydło, do wychodzącego za obronę Pawła Bujakiewicza, który strzałem z ostrego kąta pola karnego pokonał bramkarza rywali. Dziewięć minut później Wejerowski zagrał do Michała Gałaszewskiego, który po minięciu dwóch obrońców gości został sfaulowany przez kolejnego - Dariusza Ruckiego, w obrębie szesnastki. Sędzia podyktował więc rzut karny dla Foto-Higieny, a defensora Rekordu ukarał żółtą kartką. Jedenastkę egzekwował Wejerowski, ale jego strzał wyczuł Bartosz Kucharski i pewnie obronił. Minutę później Wejerowski znów podał do Gałaszewskiego, który uderzył z bocznej strefy pola karnego, podwyższając na 2:0 dla Foto-Higieny. W 21 minucie strzelił Wejerowski sprzed pola karnego, ale poza bramkę gości. Kwadrans później ten sam zawodnik dośrodkował z prawej strony na pole karne, a tam Marcin Buryło główkował prosto w interweniującego Kucharskiego. Trzy minuty później Wejerowski egzekwował rzut rożny, po którym głową uderzył z 9 metrów Andrzej Korytek, a ofiarnie interweniujący Marcin Wróbel wybił piłkę nogą ponad bramkę. W 43 minucie Szymon Szymański minął zwodem Łukasza Orzechowskiego i uderzył z 20 metrów, ale piłka poszybowała poza bramkę, strzeżoną przez Marcina Gąsiorowskiego.

W drugiej połowie Foto-Higiena wycofała się i mądrze broniła, a z kontrataków próbowała dobić rywala. W 60 minucie Buryło zagrał do Wejerowskiego, którego strzał z 12 metrów obronił Kucharski. Siedemnaście minut później groźne uderzenie Buryły z 16 metrów, obronił golkiper gości. Potem Bujakiewicz zagrał na prawą stronę pola karnego, do Jana Jakackiego, który minął wychodzącego z bramki Kucharskiego, a następnie już z linii końcowej boiska odegrał do Jegora Tarnowa na 11. metr, lecz strzał Ukraińca obronił świetnie dysponowany golkiper Rekordu. Tak więc do końca meczu wynik już się nie zmienił i zasłużenie 3 punkty zainkasowali gacianie.

Foto-Higiena: Gąsiorowski - Piórecki, Barski, Korytek, Orzechowski (76 Hawryło) - Tylki, Stachowski (80 Cieśla) - Bujakiewicz, Wejerowski (74 Tarnow), Buryło - Gałaszewski (68 Jakacki).

Rekord: Kucharski - Groń (46 Ogrocki), Rucki (46 Czaicki), Kareta, Waliczek (79 Caputa) - Gaudyn, Szymański, Madzia, Sobik - Kozina, Wróbel.

Żółte kartki: Dariusz Rucki (w 12 min.), Szymon Szymański (63), Mateusz Madzia (67), Jegor Tarnow (78), Marcin Kozina (90) - wszyscy za faule; Mateusz Waliczek (70) - za krytykę orzeczeń sędziego oraz Paweł Bujakiewicz (90) - za opóźnianie wznowienia gry.

Sędziowali: Waldemar Socha z Jeleniej Góry - główny arbiter, oraz asystenci liniowi - Piotr Bajer i Andrzej Socha (WS OZPN Jelenia Góra)