Legnicka strzelanina

MIEDŹ II LEGNICA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:6 (0:3)
BRAMKI: Tomasz Żyliński 85 - Paweł Bujakiewicz 8, 43, Filip Barski 30, Dominik Weejrowski 50, 89 (k), 90 (k)

Zespół Marcina Dymkowskiego rozgromił w Legnicy, tamtejszą drugą drużynę Miedzi aplikując rywalom aż sześć bramek. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Dominik Wejerowski. Następny mecz ligowy rozegramy w środę 29 maja w Gaci, z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Początek meczu o godzinie 17:00.

W 8 minucie Dominik Wejerowski dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie zamykający akcję Paweł Bujakiewicz silnym strzałem z 8 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. Po tej bramce gra wyrównała się, a w 30 minucie Iegor Tarnov dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, gdzie piłkę trącił Radosław Krzyśków, a stojący na 4 metrze Filip Barski umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później Bujakiewicz z prawego skrzydła zacentrował w pole karne do Wejerowskiego, którego uprzedził świetną interwencją Jan Szpaderski. Chwilę później po rzucie rożnym, Mateusz Zatwarnicki uderzył z 25 metrów nad bramką. W 43 minucie Tarnov zagrał do Buajakiewicza, który popędził prawym skrzydłem minął dwóch obrońców i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce rywali.

W 50 minucie Tarnov dośrodkował w pole karne, gdzie Josiah Chukwudi wybił piłkę na 15 metr, gdzie najpierw uderzył Krzyśków, którego strzał zblokowali defensorzy Miedzi, a dobitka Wejerowskiego po ziemi znalazła się w bramce rywali. Jedenaście minut później zza pola karnego uderzył Marcin Garuch, ale zbyt lekko i pewni złapał ten strzał Gąsiorowski. W 71 minucie Michał Gałaszewski z 15 metrów huknął tuż nad bramką Szpaderskiego. Osiem minut później Barski wystawia piłkę na 17 metrze Gałaszewskiemu, którego strzał broni golkiper gospodarzy. W 85 minucie Patryk makuch z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie Tomasz Żyliński uderzeniem od słupku zdobył bramkę honorową. Cztery minuty później Tarnov został sfaulowany przez defensora i sędzia wskazał na 11 metr, który na bramkę zamienił Wejerowski. W doliczonym czasie gry w polu karnym Miedzi tym razem sfaulowano Łukasza Orzechowskiego, a bramkę ponownie zdobył Wejerowski ustalając wynik meczu.

Miedź II Legnica: Szpaderski – Przygocki (46 Chuckwudi), Sutor, Ławniczak (46 Petlakowski), Bartłomiejczak, Śliwiński (66 Kisiel), Poręba (46 Garuch), Zatwarnicki, Żyliński, Porębski, Makuch

Foto-Higiena Błyskawica Gać: Gąsiorowski - Piórecki, Barski. Krzyśków, Hawryło (77 Orzechowski) - Grochowski (62 Stachowski), Cieśla - Bujakiewicz, Wejerowski, Tylki (65 Jakacki) - Tarnov (70 Gałaszewski)