Lider za mocny

GÓRNIK POLKOWICE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 3:0 (1:0)
BRAMKI: Mariusz Szuszkiewicz 15,51, Karol Fryzowicz 87

Zespół Marcina Dymkowskiego uległ liderowi rozgrywek - Górnikowi Polkowice, dwie bramki zdobył aktualny lider klasyfikacji strzelców Mariusz Szuszkiewicz, a wynik meczu ustalił Karol Fryzowicz. Następny mecz ligowy rozegramy w środę 1 maja w Gaci. Przeciwnikiem będzie Lechia Dzierżoniów. Początek meczu o godzinie 17:00.

Już w trzeciej minucie został sfaulowany Łukasz Orzechowski, przez obrońcę gospodarzy, więc musiała interweniować masażystka gacian Aleksandra Dusza. Gdy popularny "Orzech" wrócił na boisko, wydawało się, że to nie było nic groźnego. Jednak po dwóch minutach defensor Foto-Higieny znów położył się na murawie i trener Dymkowski musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę. Po kwadransie gry świetne podanie z prawego skrzydła na pole karne wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz i otworzył wynik spotkania. Pod koniec pierwszej połowy, po rzucie rożnym, Kamil Wacławczyk uderzył z 20 metrów, ale wysoko ponad bramkę, strzeżoną przez Marcina Gąsiorowskiego.

Po zmianie stron, w 50 minucie Marcin Buryło strzelił po ziemi, z bocznej strefy pola karnego, ale piłkę złapał Jakub Kopaniecki. Minutę później prosty błąd popełnił w defensywie gości Filip Barski, co bezwzględnie wykorzystał Szuszkiewicz, podwyższając na 2:0 prowadzenie gospodarzy. W 63 minucie świetna interwencja Gąsiorowskiego uchroniła gacian przed stratą kolejnej bramki. Osiem minut później, po dośrodkowaniu z lewej strony na pole karne, główkował Dominik Radziemski, ale tuż poza bramkę gości. W kolejnej akcji Jędrzej Król zacentrował z prawego skrzydła na siódmy metr, tam główkował Mateusz Magdziak, ale piłka tylko obiła poprzeczkę bramki Foto-Higieny. W 79. minucie Dominik Wejerowskiego egzekwował rzut wolny z ok. 20 metrów, ale świetnie obronił Jakub Kopaniecki. W 87. minucie dokładne podanie za obronę gości otrzymał Karol Fryzowicz i celnym strzałem do siatki przyjezdnych ustalił wynik meczu.