Porażka w doliczonym czasie gry

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:1 (0:0)
BRAMKI: Sławomir Pach 50 (k), Dawid Jarka 90 - Marek Gancarczyk 78

Foto-Higiena przegrała kolejne spotkane ligowe, tym razem z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Mimo gry przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu zdołali wyrównać, ale w doliczonym czasie gry stracili bramkę, która zaważyła o porażce. Następne spotkanie ligowe rozegramy w sobotę 17 listopada, podejmiemy na własnym stadionie - MKS Kluczbork. Początek spotkania o godzinie 13:00.

W 12 minucie Sławomir Pach dośrodkował z rzutu rożnego na 7 metr, gdzie Adam Dzido uderzył głową, ale świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. Sześć minut później zza pola karnego uderzył Łukasz Staroń, ale piłkę pewnie złapał Andrzej Wiśniewski. W 35 minucie Bartosz Pikul z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Pacha, którego strzał poszybował tuż nad bramką Gąsiorowskiego. Pięć minut później po rzucie rożnym Pikul huknął z 20 metrów, ale kolejny raz świetnie interweniował Gąsiorowski, a dobitka Patryka Joachima wylądowała w rękawicach gackiego golkipera.

W ciągu dwóch pierwszych minut drugiej połowy strzały na bramkę Foto-Higieny oddali Jakub Dyląg i Mateusz Śliwa, ale oba strzały poszybowały nad bramką Foto-Higieny. W 49 minucie Śliwa zagrał daleką piłkę za gacką obronę do Dawida Jarki, ten przyjął piłkę i w polu karnym sfaulował go Michał Grochowski, sędzia zdecydował się podwójnie ukarać Foto-Higienę, wskazał na 11 metr i pokazał gackiemu obrońcy czerwoną kartkę, choć była to mocno kontrowersyjna decyzja. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem Sławomir Pach. Jedenaście minut później do bramki trafił Joachim, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną adsorbującego uwagę bramkarza Dawida Jarki. W 78 minucie Filip Barski spod własnej bramki zagrał daleką piłkę na prawą stronę do Marka Gancarczyka, który zbiegł wzdłuż linii 16 metr i uderzył na bramkę rywali, a piłka po odbiciu się od nogi Dzido zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry Dyląg dośrodkował piłkę w pole karne z prawego skrzydła, tam dośrodkowanie przedłużył głową Bartłomiej Cymerys, piłka trafiła pod nogi Jarki, który z bliskiej odległości strzałem przy słupku dał zwycięstwo swojej drużynie. Kilka chwil po tej akcji Miłosz Kubacki dalekim podaniem uruchomił Filipa Barskiego, którego w polu karnym na 5 metrze ewidentnie sfaulował obrońca Gwarka, jednak sędzia w tej sytuacji nakazał dalszej gry.

GWAREK TARNOWSKIE GÓRY: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Cymerys, Śliwa – Timochina, Cholerzyński (81' Chrabąszcz), Joachim (78' Dworaczek), Pach , Pikul (70' Górka) – Jarka 

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Dołgan, Grochowski , Barski , Hawryło - Cieśla (43 Kubacki), Staroń  - Krocz (59 Tylki), Wejerowski (50 Piórecki), J.Gancarczyk - Gałaszewski (54 M.Gancarczyk )

ŻÓŁTE KARTKI: Filip Barski (51, faul), Łukasz Staroń (73, niesportowe zachowanie)

CZERWONA KARTKA: Michał Grochowski (49, akcja ratunkowa)

SĘDZIA GŁÓWNY: Bartosz Owsiany (Opole - OZPN Opole)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Maciej Kosarzecki oraz Krzysztof Glensk (Opole - OZPN Opole)

WIDZÓW: ok. 300