Przedświąteczne lanie

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - RUCH RADZIONKÓW 4:1 (1:1)
BRAMKI: Marcin Buryło 11, Michał Gałaszewski 47, Dominik Wejerowski 74, Iegor Tarnov 86 - Marcin Trzcionka 28

Zespół Marcina Dymkowskiego po zeszłotygodniowej porażce w słabym stylu, teraz odniósł okazałe zwycięstwo z radzionkowskim Ruchem, który kiedyś występował w Ekstraklasie. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Buryło, Michał Gałaszewski, Dominik Wejerowski oraz Iegor Tarnov. Następne spotkanie rozegramy w sobotę 27 kwietnia w Polkowicach, z tamtejszym liderem rozgrywek - Górnikiem. Początek meczu o godzinie 16:00.

Już w 11 minucie po wyrzucie z autu z własnym połowy Łukasz Orzechowski zagrał w stronę Dominika Wejerowskiego, który strącił piłkę głową i wypuścił na lewym skrzydle Marcina Buryło, który przyjał piłę popędził na bramkę i z bocznej strefy pola karnego umieścił ją pod poprzeczką przy dalszym słupku bramki Dawida Stambuły. Pięć minut później na strzał z linii pola karnego zdecydował się Wejerowski, ale uderzył nad bramką. W 28 minucie Dawid Krzemień rozegrał piłkę przy narożniku pola karnego do Marcina Trzcionki, który z narożnika pola karnego przy biernej postawie gackich defensorów uderzył w stronę dalszego słupka, a stojący przy bliższym słupku Marcin Gąsiorowski wzrokiem odprowadził piłkę do bramki. Chwilę po wznowieniu gry z środka boiska Paweł Bujakiewicz zacentrował w pole karne z prawego skrzydła, ale świetnie piłkę złapał wychodzący z bramki Stambuła. W kolejnej akcji Wejerowski dośrodkował na 7 metr z rzutu wolnego, gdzie Andrzej Korytek uderzył głową tuż nad bramką gości. W 39 minucie Michał Grochowski kropnął z rzutu wolnego na 25 metrze w słupek bramki rywali, a dobitka Wejerowskiego została zblokowana przez ofiarnie interweniującego stoper Ruchu. Pod koniec pierwszej połowy groźny strzał Kewina Rockiego sprzed pola karnego obronił Gąsiorowski.

W 47 minucie Wejerowski zagrał na lewo do wychodzącego Buryły, którego dośrodkowanie zblokował stoper Ruchu, ponownie piłkę przed nogą miał Buryło, którego strzał ręką w polu karnym zblokował obrońca Ruchu, ale ta trafiła pod nogi niepilnowanego Michała Gałaszewskiego, który uderzeniem z 6 metrów ponownie dał prowadzenie Foto-Higienie. W 63 minucie Buryło zagrał do Wejerowskiego, którego strzał zza pola karnego po odbiciu od nogi stopera Ruchu spokojnie złapał Stambuła. Pięć minut później Iegor Tarnov uderzył zza pola karnego, ale ponownie górą był golkiper gości. W 74 minucie Radosław Krzyśków wygrał pojedynek główkowy po wznowieniu gry przez bramkarza Ruchu, piłka poszybowała na 35 metr, gdzie nie sięgnął jej Trzcionka, ale przyjął Wejerowski i popędził na lewą stronę pola karnego, gdzie oddał strzał "z dużego palca" w stronę dalszego słupka i było 3:1. W kolejnej akcji Tarnov dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, gdzie na 4 metrze piłkę głową trącił Filip Barski, ale ta poszybowała nad bramką radzionkowian. Osiem minut później stoper Ruchu chcąc wybić piłkę sprzed własnego pola karnego trafił w nogę Michała Hawryły, a piłka pod nogi Tarnova, który dwukrotnie przekładam piłkę, a by ostatecznie strzałem po ziemi przy słupku z 13 metrów ustalił wynik meczu. W 88 minucie strzał z 16 metrów oddał Kacper Stachowski, ale świetną interwencją popisał się Stambuła.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Krzyśków, Barski, Korytek, Orzechowski - Stachowski, Grochowski (70' Tylki) - Bujakiewicz (80' Hawryło), Wejerowski  , Buryło  (88' Cieśla) - Gałaszewski  (66' Tarnov )

RUCH RADZIONKÓW: Stambuła - Banaś, Trzcionka  , Kopeć (62' Małecki ), Harmata, Staszowski, Skalski, Krzemień, Rocki (66' Hermasz), Pietryga, Bouduidga (59' Pieczuch)

ŻÓŁTA KARTKA: Szymon Małecki (81, za faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Maciej Mikołajewski (Świebodzin - LZPN Gorzów Wielkopolski)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Dawid Dyduch oraz Marek Wentland (Świebodzin - LZPN Gorzów Wielkopolski)

WIDZÓW: ok. 250