Remis w meczu na szczycie

ŚLĄSK II WROCŁAW - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:0

Podopieczni Jacka Fojny w meczu na szczycie ligowej tabeli w III lidze grupy III zremisował bezbramkowo z drugą drużyną Śląska Wrocław. Wszyscy spodziewali się świetnego pojedynku, a po meczu mogą mieć duży niedosyt, gdyż mecz nie porwał kibiców. Następne spotkanie rozegramy w środę 25 września w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej w Marszowicach, zmierzymy się z tamtejszym Orłem. Początek meczu o godzinie 17:00.

W 11 minucie Marcin Gąsiorowski spod własnej bramki wykopał piłkę przed pole karne rywali do biegnącego Marcina Przybylskiego, w szeregach defensywy Śląska doszło do nieporozumienia, dzięki któremu Przybylski wbiegł w pole karne zgarnął piłkę sprzed interweniującego Dariusza Szczerbala, który sfaulował w polu karnym napastnika Foto-Higieny, a arbiter wskazał na 11 metr. Futbolówkę na "wapnie" ustawił Michał Bartkowiak, były zawodnik Śląska, jego uderzenie poleciało na idealnej wysokości dla bramkarza, który odbił ten strzał. Pięć minut później Bartkowiak z prawej strony zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego do Iegora Tarnova, a ten od razu zagrał na 12 metr do nadbiegającego Wiktora Nahrebeckiego, którego strzał zablokował Konrad Poprawa. W 35 minucie Przemysław Bargiel z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Mateusza Młynarczyka, którego strzał z 12 metrów świetnie nogą wybronił Gąsiorowski. Sześć minut później Przybylskie z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne na 8 metr, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Tobiasz Jarczak, ale jego uderzenie trafiło prosto w interweniującego Szczerbala.

W 60 minucie Łukasz Sztylka zagrał w pole karne do wychodzącego Patryka Calińskiego, który minimalnie minął się z piłką. Osiem minut później Sebastian Bergier otrzymał podanie od Bargiela, ale jego uderzenie z bocznej strefy pola karnego znów obronił bramkarz Foto-Higieny. W 74 minucie silne uderzenie sprzed pola karnego Łukasza Orzechowskiego obronił golkiper miejscowych. W doliczonym czasie gry z narożnika pola karnego Marcin Buryło miał na nodze piłkę meczową, ale Szczerbal wyciągnął się na struna i odbił piłkę na róg.

ŚLĄSK II WROCŁAW: Szczerbal – Sobczak, Poprawa, Kucharczyk, Caliński  - Boruń  (46' Sztylka ), Młynarczyk, Izydorczyk (90' D.Bąk), Bargiel, Kotowicz – Bergier

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Piórecki (65' Sawicki), Czajkowski, Korytek, Orzechowski - Jarczak , Nahrebecki  - Bartkowiak (57' Bujakiewicz), Tarnov  (58' Kubacki), Buryło - Przybylski (84' Gałaszewski)

ŻÓŁTE KARTKI: Bartosz Boruń (28, faul), Iegor Tarnov (45, faul), Łukasz Sztylka (72, faul), Paweł Bujakiewicz (87, niesportowe zachowanie)

SĘDZIA GŁÓWNY: Szymon Grabara (Sosnowiec - ŚZPN Katowice)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Kwiecień oraz Andrzej Zawiślak (Sosnowiec - ŚZPN Katowice)

WIDZÓW: ok. 250

Foto.: Karol Michniewicz