"Rycerze wiosny"

WARTA GORZÓW WIELKOPOLSKI - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:2 (0:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 56 (k), Iegor Tarnov 88

Zespół Marcina Dymkowskiego pokonał w Gorzowie Wielkopolskim, tamtejszą Wartę i po porażce Stilonu z Ruchem Radzionków jest liderem rundy wiosennej III ligi. Następne spotkanie w ramach Pucharu Polski strefy wrocławskiej rozegramy w środę 3 kwietnia zmierzymy się w Gaci z ligowym rywalem - Piastem Żmigród. Początek meczu o godzinie 17:00.

W 13 minucie Michał Gałaszewski zagrał przed pole karne do Miłosza Kubackiego, ale jego strzał świetnie broni Patryk Królczyk. Cztery minuty później strzał Kacpra Stachowskiego zza pola karnego poszybował nad bramką gospodarzy. W 27 minucie po rzucie rożnym piłka została dośrodkowana z lewej strony w pole karne, gdzie świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski, chwilę później po zamieszaniu podbramkowym Łukasz Zakrzewski umieszcza piłkę w siatce strzałem głową, ale sędzia liniowi pokazuje pozycję spaloną zawodnika Warty. Trzy minuty później Dominik Wejerowski dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego na 10 metr, gdzie piłkę głową uderzył Filip Barski, ale przeszła ona tuż nad bramką rywali. W 38 minucie Marcin Buryło z prawego skrzydła zagrał na 8 metr do Michała Gałaszewskiego, który uderza nad bramką.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Buryło z 6 metra zagrał do Gałaszewskiego, którego strzał z bliskiej odległości broni Królczyk. Chwilę później strzał Adriana Bielawskiego z narożnika pola karnego przechodzi tuż obok bramki Foto-Higieny. W 56 minucie dośrodkowanie Buryły z prawego skrzydła w polu karnym ręką zablokował Mariusz Kaczmarczyk, a arbiter Andrzej Urban od razu wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Wejerowski i uderzeniem przy słupku nie dał szans na interwencję Królczykowi. Trzy minuty później strzał zza pola karnego Wejerowskiego przeszedł nad bramką Warty, a chwilę później w takiej samej sytuacji Kacper Stachowski trafił w bramkę, ale instynktownie futbolówkę obronił golkiper miejscowych. W 83 minucie Dawid Ufir uderzył nad bramką Gąsiorowskiego. Pięć minut później z linii końcowej Buryło odegrał do Michała Tylki, ten zacentrował w pole karne na głowę niepilnowanego Iegora Tarnova, który umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry Buryło przeciął podanie obrońców Warty w środkowej strefie boiska i w sytuacji sam na sam minął golkipera, następnie oddał strzał z bocznej strefy pola karnego prosto w słupek bramki strzeżonej tylko przez stopera Warty.

WARTA GORZÓW WIELKOPOLSKI: Krółczyk - Bielawski (76' Kolasa), Żeliszewski, Kaczmarczyk, Skwara (54' Ufir) - Siwiński, Szałas - Surmaj (62' Kopeć), Witt (73' Mętlicki), Zakrzewski - Posmyk

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Piórecki, Barski, Korytek, Orzechowski - Stachowski (77' Cieśla), Grochowski (70' Hawryło) - Buryło, Wejerowski, Kubacki (58' Tylki) - Gałaszewski (65' Tarnov)

ŻÓŁTE KARTKI: Damian Szałas (20, faul), Michał Grochowski (23, faul), Łukasz Żeliszewski (45, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Andrzej Urban (Lubań - DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Piotr Bajer oraz Łukasz Nalepa (Lubań - DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 200