Wygrana w Zabrzu

GÓRNIK II ZABRZE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:1 (0:1)
BRAMKA: Dominik Wejerowski 22

Drużyna Marcina Dymkowskiego pokonała na wyjeździe zespół Górnika II Zabrze, co znacznie oddaliło ich od strefy spadkowej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dominik Wejerowski. Następne spotkanie ligowe rozegramy w sobotę 30 marca, w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Wartą. Początek meczu o godzinie 14:00.

W 13 minucie Dominik Wejerowski egzekwował rzut wolny na 20 metrze, ale jego strzał świetnie obronił Daniel Bielica. Cztery minuty później Wejerowski z rzutu rożnego zacentrował na 7 metr, gdzie do piłki najwyżej wyskoczył Filip Barski, ale jego uderzenie fenomenalnie obronił Bielica. W 22 minucie Paweł Bujakiewicz podał wzdłuż linii pola karnego do Wejerowskiego, który uderzył na bramkę, a piłka po odbiciu od nogi defensora Górnika zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Dwie minuty później Konrad Zaradny zagrał na prawą stronę do Bartosza Gałązkiewicza, którego strzał z bocznej strefy pola karnego świetnie obronił Marcin Gąsiorowski. Po pierwszej połowie Foto-Higiena zasłużenie prowadziła.

Początkowa część drugiej połowy toczyła się głównie w środku pola. W 74 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Zaradny, ale minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Gąsiorowskiego. Dziesięć minut później po zamieszaniu podbramkowym Iegor Tarnov uderzył na bramkę z 12 metrów, ale świetnie interweniował Bielica. Pod koniec spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Tarnov, ale znów kapitalną interwencją popisał się golkiper miejscowych broniąc swoją drużynę bez większym rozmiarem porażki. Przez całą drugą połowę spotkania ekipa Foto-Higieny mądrze broniła się przed atakami rywali co dało skutek w postaci trzech punktów.