Kto strzelił najwięcej bramek w ekstraklasie?

42 sec read

kto strzelił najwiecej bramek w ekstraklasie

Rozgrywki w PKO Ekstraklasie za sezon 2022/2023 zostały zakończone. Tytuł mistrza Polski zdobył Raków Częstochowa. Tymczasem, tytuł króla strzelców przypadł Marcowi Gual. Choć jego wyniki nie zachwycają, nie są również najgorsze. Jak prezentowało się to w latach ubiegłych? Kto zdobył najwięcej tytułów króla strzelców? Zapoznaj się z listą top snajperów Ekstraklasy XXI wieku.

Hiszpański piłkarz grający w Jagiellonii Białystok, Marc Gual, zdobył tytuł króla strzelców z 16 bramkami w sezonie. Jego rodak z tego samego zespołu, Jesus Imaz, strzelił o dwie bramki mniej. Najlepszym polskim strzelcem z trzynastoma golami na koncie został Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin.

Sprawdź również: https://gramgrubo.pl/

Ekstraklasa: Mistrzowie Strzelców

Tomasz Frankowski, Kazimierz Kmiecik i Włodzimierz Lubański zapisały się w historii Ekstraklasy jako zawodnicy otrzymujący tytuł króla strzelców czterokrotnie. Niezrównanym do dzisiaj osiągnięciem jest rekord Henryka Reymana, który w 1927 roku wprowadził do siatki rywala niebywałą liczbę 37 goli w jednym sezonie. W dobie XXI wieku najbliżej do tego wyniku zbliżył się Nemanja Nikolić, zdobywca 28 bramek dla Legii w sezonie 2015/2016.

Gdzie oglądać Ekstraklasę?

admin
1 min czytania

Jakie są ligi w Polsce?

admin
4 min czytania